Wystrój wnętrz – modne deski na ścianie

Zastanawiasz się, jak upiększyć swoje mieszkanie? Przeprowadzasz gruntowny remont, a może chcesz wprowadzić niewielki dodatek? Budujesz dom od podstaw i chcesz, żeby wyglądał jak najlepiej? Jesteś w dobrym miejscu. Modne deski ścienne będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

Warto wiedzieć, że oferowane przez nas deski ścienne zostały wykonane ze starego drewna, a dzięki temu można zawdzięczać ich unikalny charakter i niesamowitą fakturę. Nasi fachowcy dokładają wszelkich starań, żeby w stare drewno tchnąć nowe życie. Przez to każdy element drewniany jest dokładnie obrabiany, a następnie konserwowany za pomocą najwyższej jakości olejowosków, czyli specyfików, które nadają deskom charakteru, ale też zabezpieczają na kolejne dekady ich istnienia.

Stare deski ścienne są bardzo uniwersalnym materiałem. Świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jako idealny dodatek, ale też w mieszkaniach urządzonych klasycznie – jako perfekcyjne dopełnienie całości. Warto się nimi zainteresować również z tego względu, że nie przyczynisz się, tak samo i my – do wycinki jeszcze rosnących drzew!

Wykończenie ścian drewnem jest genialnym pomysłem na urozmaicenie danej powierzchni. Taka ściana od razu przykuje uwagę, a także – polepszy izolację pomieszczenia. Deski na ścianie można układać na różne sposoby – wszystko zależy od Twojego pomysłu! Być może interesuje Cię tylko ozdobienie w ten sposób jednej ściany w pokoju, a może fragmentu lub całej powierzchni – daj się ponieść swojej wizji!

Jak przebiega montaż desek na ścianie?

W zasadzie można wyróżnić tutaj dwie metody. Na początek warto podkreślić, że zamawiane u nas deski ścienne są wyprofilowane tak, aby udało się je montować na tzw. zakładkę, a więc nie będzie widać żadnych elementów łączenia poszczególnych płyt.

Pierwszy ze sposobów polega na przymocowaniu desek do ściany za pomocą odpowiedniego kleju. W tym przypadku warto pamiętać, że demontaż w przyszłości będzie utrudniony – może zniszczyć zarówno ścianę, jak i drewno. Jest to jednak trwała metoda, dlatego dobrze sprawdzi się u osób zdecydowanych. Najlepszym sposobem będzie przyklejanie każdej deski z osobna i dodawanie kolejnych w miarę postępu pracy.

Drugim sposobem jest wykonanie specjalnego stelaża z drewnianych listewek. W tym przypadku należy wykonać ów stelaż, a następnie przymocować do niego deski. Warto pamiętać o tym, żeby wymiary zostały dokładnie sprawdzone, ponieważ nadmiar lub ubytek może się wiązać ze sporą dozą dodatkowej pracy. Taki stelaż z już przymocowanymi deskami ściennymi można przymocować do ściany montując na niej odpowiednie elementy, na przykład haczyki. Dzięki temu proces potrwa szybciej, a co ważniejsze, zdemontowanie takiego panelu będzie bardzo proste. Warto również wspomnieć o tym, że ta metoda sprzyja akustycznemu wytłumieniu danego pomieszczenia, ponieważ między drewnem a ścianą będzie odrobina powietrza.

Jesteś zainteresowany? W naszej ofercie z pewnością znajduje się model desek ściennych, który wpasuje się w Twoje mieszkanie!